Iskolánk, településünk sikeres sportága a sakk. 1996-98-as években rendre Megyei Bajnoki címet nyertek felsős lányaink, 1996-ban pedig Széles Andrea, Komár Krisztina, Vígh Renáta és Kiss Dorottya összeállítású csapatunk ORSZÁGOS BAJNOKI címet nyert! (Edzők: Gulyás Ferenc, Tukacs László) Évekig dobogón zártunk a megyei versenyeken, mind a lány, mind a fiúk mezőnyében. A már említett Bajnok Hölgyeken kívül eredményesen szerepeltek: Lakatos Tímea, Lakatos Krisztina, Zámbó Sára, Erdődi Erzsébet, Papp - nővérek, Fekete Anikó, Korotki Enikő és még sokan mások. A fiúknál azóta is népszerű a sakk, eredményesebb játékosaink voltak: Bolla Tamás, Erdődi – testvérek, Kovács Béla, Zámbó Imre, Fekete Béla, Balogh László, Bozsányi Ottó Benedek, Mursa Krisztián, Molnár Szabolcs, Mursa József és még sokan mások.

A mai sakkcsapatunkban a 4. osztály adja a legtöbb játékost. Ebben az osztályban a legnépszerűbb ez a szép játék. Hülvely Bettina, Rózsa Dezső, Kiss Sándor, Jakab Xavér, Károly Kristóf, Eiben Patrik. Ez a 6-os fogat reményeim szerint visszahozza iskolánkat a sakk versenyzésébe.